Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín

Školní výlet 7. A do Liberce

1.července 2024  |   7.A  |   Jiří Pánek  |

Školní výlet je vždycky úžasné dobrodružství. Učitel doufá, že si odpočine (marně), žáci se neskutečně těší, aby nakonec mohli proklínat dospělé a slibovat, že už nikdy nikam nepojedou, a všichni se modlí, aby se nic nepokazilo (opět marně).

Letošní školní výlet se 7. A byl opravdu nezapomenutelný, tak si ho pojďme společně připomenout.

Vybrali jsme si cestu do Liberce, protože toto město mnozí žáci znají a někteří ho pravidelně navštěvují. Naše cesta měla dva cíle – nejprve jsme zašli do OC Forum Liberec, kde jsme vystoupali až do nebes za exotickými motýly do motýlího domu. Po tomto zážitku jsme měli chvilku pro sebe, ve které jsme se rozhodli prozkoumat obchodní centrum. Holky daly přednost nakupování nového oblečení, kluci zase dobrému jídlu.

Nyní již nastal čas vydat se do Centra Babylon, kde jsme se měli utkat v laser game. Rozdělili jsme se na dva týmy a v temné místnosti plné nástrah bojovali proti sobě. A přitom si pořádně zasportovali, protože podle výsledků naběhali někteří z nás přes 3 kilometry. A to jsme ještě netušili, že neběžíme naposledy. I přes pečlivé plánování se nakonec stalo, že některé věci nešly podle plánu. Na vlak směrem domů jsme museli běžet a schody před libereckým nádražím někteří z nás ještě dlouho nedostanou z hlavy. Naše snaha se ale vyplatila a vlak jsme za velkého nadšení stihli. Nadšení však záhy vystřídalo obrovské zděšení, protože jsme po půl hodině cesty zjistili, že jsme ve špatném vlaku, který nás sice veze správným směrem, ale ne podle plánu. Vše nakonec dopadlo nad očekávání, protože jsme do Šluknova dorazili dříve. Možná se příště zkusíme více hecnout a plány porušovat častěji.

Fotografie k článku

28.června 2024

Červnová bowlingmánie - 7. A

I na závěr 2. pololetí se 7. A vypravila ve svém volnu do restaurace nedaleko naší školy, aby žáci poměřili své síly mezi sebou. Tentokrát se proti sobě utkali pouze kluci, a protože je v 7. A hodně sportovců, byla to skutečná podívaná.

Na dvou bowlingových drahách jsme si zahráli několik úžasných her a užili jsme si závěr 2. pololetí s patřičnou parádou. A jestli se ptáte na vítěze, tak věřte, že vítězi byli všichni, kdo si udělali čas a na turnaj dorazili.

14.června 2024

Přespávanda v 7. A

Byl pátek 24. května a venku bylo sychravo. V pozdních odpoledních hodinách dokonce intenzivně pršelo. To ale žákům 7. A mohlo být úplně jedno, protože je čekala přespávanda, na kterou se těšili celý rok. A že to skutečně stálo za to.

Zveřejněno: 26.4.2024
Seznam přijatých dětí do Základní školy ZŠ J. Vohradského Šluknov

jsou vloženy v sekci - Pro rodiče - podsekce - Zápis.

Zveřejněno: 11.3.2024
Důležité informace k zápisu do prvního ročníku

jsou vloženy v sekci - Pro rodiče - podsekce - Zápis.

Zveřejněno: 30.1.2024
Informace k přijímacímu řízení pro vycházející žáky a jejich rodiče

je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy - výchovný poradce

Zveřejněno: 30.10.2023
Změna v režimu v zimním období

je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy.

Zveřejněno: 4.7.2023
Informace pro rodiče – školní družina (ŠD) a školní jídelna (ŠJ)

je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy

Zveřejněno: 13.2.2023