Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín
Jak se tvoří pověst
Dne 22. dubna proběhl na naší škole workshop Pověsti našeho kraje s lektorem panem Křivánkem, který je sám autorem mnoha pověstí.
Tohoto workshopu se zúčastnila třída 6. A, kde zrovna pověsti probíráme v literární výchově. Využili jsme tedy možnost objednat našim žákům tento workshop pořádaný MAS Český sever.
Žákům se dostalo mnoha zajímavých informací a také si, kromě poslechu pověsti o skřítcích, mohli s panem Křivánkem společně vyzkoušet, jak se tvoří pověst, což je velmi zaujalo.
Tento program jsme zvolili jednak proto, že pomáhá budovat vztah k literatuře a také proto, že rozvíjel tvořivé jazykové schopnosti žáků.
Jak se líbil samotným žákům?
Zde je několik žákovských recenzí:
Martin:
Přednáška se mi hodně líbila. Povídali jsme si o tom, co je pověst a četli jsme si jednu ze Šluknovska. Dokonce jsme vyrobili jednu vlastní o Hildě, a byla to ta nejlepší aktivita. Pan Křivánek hezky o všem povídal, takže to bylo zábavné. Bylo to mnohem lepší, než se učit. Rád bych s ním měl další přednášku.
Adam:
Nejvíce se mi líbilo, jak jsme poslední hodinu vytvářeli pověst o naší škole. Vymýšleli jsme, o kom to bude, pak jsme použili fantazii a pan Křivánek naše nápady ztvárňoval na tabuli a už se tvořila pověst. První hodina, ale byla také dobrá, pan Křivánek nám vyprávěl pověst o Šluknově, v které byli Kverkové, malí skřítci. A bylo dobré, že jsme u toho mohli zavřít oči a přemýšlet o tom.
Nikola:
Poslední dvě hodiny jsme měli něco jako přednášku o pověstech. Přijel za námi pan Křivánek s asistentkami, ty seděly vzadu a pan Křivánek stál před tabulí. První hodinu nám říkal, jak vznikly pověsti, a pak nám jich pár kratších přečetl. Druhou hodinu jsme psali pověst o Hildě a vymýšleli věty, které by se do té pověsti hodily. Bylo to hezké, líbilo se mi to a myslím, že jsme si z těch dvou hodin odnesli spoustu informací o pověstech a dobrou náladu.
Matěj:
Druhá hodina byla zajímavější, sestavovali jsme pověst o naší Hildě. Pod vedením pana Křivánka to bylo lehké sestavit. Ale lituji pana Křivánka, protože ho musí pěkně bolet ruka od psaní. Au au au! Přednáška se mi moc líbila.
Z recenzí žáků sestavila A. Müllerová
informace k výletu jsou vloženy v sekci - Školní družina a školní klub
jsou vloženy v sekci - Školní družina a školní klub
je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy
a dále pak v Informacích školní jídelny
je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy - výchovný poradce
jsou vloženy v sekci - Pro rodiče - Informace vedení školy
a v sekci - Školní družina a školní klub
jsou vloženy v sekci - Pro rodiče - podsekce - Dokumenty ke stažení
je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy.
Informace k zahájení školního 2024/2025 roku ve školní jídelně jsou vloženy v sekci - Školní jídelna
Název školy: | Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín |
Adresa: | T. G. Masaryka 678, Šluknov, 407 77 |
IČ: | 49888579 |
Ředitel školy: | Mgr. Renata Sochorová |
Telefon: | 412 386 395 |
E-mail: | zssluknov@interdata.cz |
Web: | https://www.zssluknov.cz |
ISDS: | 25rpdw6 |
Bankovní účet: | |
Zřizovatel: |
ul. T. G. Masaryka 678, 407 77 Šluknov hlavní budova a ředitelství (tel. 412 386 395) |
ul. Žižkova 722, 407 77 Šluknov první stupeň a školní družina (tel. 412 386 406) |
ul. Zahradní 1080, 407 77 Šluknov školní jídelna (tel. 412 386 332) |
IZO ZŠ: 102 065 373 |
IZO ŠD: 116 100 419 |
IZO ŠJ: 102 641 056 |