Bruslení s 8. A
V neděli 23. 2. se žáci 8. A vydali na zimní stadion do Rumburku, aby si užili společné odpoledne na ledu.
Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín
Po dlouhých (ale ne dost dlouhých) prázdninách se ze sedmáků stali osmáci. Teď už jde opravdu do tuhého a jejich úspěch či neúspěch ovlivní jejich budoucí život. Proč tedy nezačít zásadní školní rok uvolňujícím a zábavným adaptačním týdnem? Co se za ten kratičký čas odehrálo, o tom už jsou následující řádky.
Ve středu jsme se jako třída vydali do Rumburku, abychom vyzkoušeli bowlingovou dráhu v hotelu Lužan. Bowling je zábavný sport, u kterého lze zažít mnoho radosti a ještě si u toho dát něco dobrého. To jsme si už několikrát vyzkoušeli ve Šluknově, ačkoliv nás bylo mnohem méně. V Rumburku se sešla téměř celá třída, a to bylo naprosto skvělé. Hodně dětí si tento sport vyzkoušelo vůbec poprvé, což ale nebylo vidět na jejich hře a výsledcích. Plni zážitků jsme se navrátili domů.
Ve čtvrtek jsme vyrazili do děčínské zoologické zahrady. Pravda, bylo už nás o dost méně, ale to nám nemohlo zkazit náladu. V zoo jsme dostali bojový úkol – mít co nejlepší selfie fotku se zvířetem. Ve hře bylo jídlo dle svého výběru v restauraci v zoo. Strategie týmů byla různá - některé udělaly co nejvíce fotek, a pak z nich náročně vybíraly tu nej, jiné zase pečlivě vyčkávaly na skvělý záběr. Nakonec jsme ale především oceňovali snahu a zapojení, takže vítězů bylo více. Abychom ukázali, že patříme do jednoho gangu, povinně jsme si všichni potetovali rameno dětským tetováním. No prostě paráda.
No a v pátek to byla pohodička na školním hřišti, kde jsme vytáhli míče a buřty. Není nadto zakončit adaptační týden kusem žvance.
V neděli 23. 2. se žáci 8. A vydali na zimní stadion do Rumburku, aby si užili společné odpoledne na ledu.
Ve čtvrtek 27. 2. se u nás ve škole děly ohromné věci. Dorazili k nám zapálení nadšenci do vědy. A vzali to rovnou od podlahy, protože nám chtěli předvést, jak úžasná, praktická a zábavná může být fyzika. S heslem "když už, tak už" se rozhodli, že začnou experimentovat s elektřinou, takže nálada byla hodně jiskřivá, až nám z toho vstávaly vlasy na hlavě. Že to není jen pouhý mluvnický obrat, o tom svědčí i tyto fotografie.
Na začátku října dorazil do Šluknova protidrogový vlak v rámci projektu Revolution Train. A žáci naší školy měli exkluzivní vstup do tohoto vlaku, aby se sami přesvědčili, že drogy našemu organismu velmi škodí a že jejich užívání má vždy neblahé následky na nás i na naše okolí.
je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy - výchovný poradce
jsou vloženy v sekci - Pro rodiče - Informace vedení školy
a v sekci - Školní družina a školní klub
jsou vloženy v sekci - Pro rodiče - podsekce - Dokumenty ke stažení
je vložen v sekci - Pro rodiče - podsekce - Informace vedení školy.
Informace k zahájení školního 2024/2025 roku ve školní jídelně jsou vloženy v sekci - Školní jídelna
Název školy: | Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín |
Adresa: | T. G. Masaryka 678, Šluknov, 407 77 |
IČ: | 49888579 |
Ředitel školy: | Mgr. Renata Sochorová |
Telefon: | 412 386 395 |
E-mail: | zssluknov@interdata.cz |
Web: | https://www.zssluknov.cz |
ISDS: | 25rpdw6 |
Bankovní účet: | |
Zřizovatel: |
ul. T. G. Masaryka 678, 407 77 Šluknov hlavní budova a ředitelství (tel. 412 386 395) |
ul. Žižkova 722, 407 77 Šluknov první stupeň a školní družina (tel. 412 386 406) |
ul. Zahradní 1080, 407 77 Šluknov školní jídelna (tel. 412 386 332) |
IZO ZŠ: 102 065 373 |
IZO ŠD: 116 100 419 |
IZO ŠJ: 102 641 056 |