Homepage

Šluknovský masopust

Dne 1. 3. 2019 nastal masopustní čas ve Šluknově.

 Po dlouhých přípravách, výrobě masek, trénování zpěvu a nacvičování nových písní jsme se dočkali.

Po obědě jsme se vydali na zámek, kde jsme se převlékli do masek a putovali dále do kulturního domu, kde na nás čekalo divadelní představení. Zde jsme si užili masopustního veselí v podání divadélka „Kača a Kača“. Společně jsme si zatančili, zazpívali a prožili masopustní tradice v teple kulturního domu.

Vrátili jsme se zpět na zámek, kde jsme dotvořili masopustní líčení a nachystali hudební nástroje. Společně jsme vyšli do průvodu po Šluknově se zastaveními, kde se zpívalo, tančilo a hodovalo. Pohoštění nám chutnalo.

Přestože se pokazilo počasí, tak jsme vydrželi až do konce. Trošku zmoklí, ale spokojení, že jsme byli součástí nové tradice.

 

Děti a vychovatelé ŠD, ŠK

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com