ŠD 1 – září.

Svou činnost jsme zahájili seznamováním dětí s prostory školy a družiny.

Zahráli jsme si seznamovací hry. Pozorovali jsme přírodu. Stavěli domečky pro broučky.

Po celý rok budeme pracovat podle Školního vzdělávacího programu školní družiny.

Letos nás čekají také dva projekty. P1 – Se zvířátky do pohádky, kde si budeme hrát a tvořit s domácími zvířaty. Seznámíme se s jejich životem, zvyky….

Projekt P2 - Dál, výš, rychleji…, kde se zaměříme na sport a pohyb dětí.

V září jsme závodili ve „ Štafetových hrách“. Získali jsme za soutěžení první body.

Věnovali jsme se patronovi naší země sv. Václavovi a národnímu stromu – lípě. Povídali jsme si na dané téma. Razítky srdíček jsme vytvořili košaté koruny lípy. V parku jsme vyhledávali lípu a její listy, které jsme za pomoci voskovek zkopírovali na papír.

Nezapomněli jsme na významné dny. Světový den srdce nám připomněl, že se o sebe musíme starat, sportovat, zdravě jíst, aby naše srdce bylo silné a zdravé.

Měsíc září je pryč a nás čekají nové úkoly v říjnu.

Děti a vychovatelka ŠD 1