Homepage

Jak se daří žákovskému parlamentu?

Máme za sebou první tři zasedání našeho sněmu a společnou přespávanou, kterou jsme vyhodnotili jako velmi zdařilou.

První dvě zasedání ŽP jsem vedla já a třetího se ujal první dobrovolník Jirka Nejedlý. Musím konstatovat (přiklonila jsem se tak k názoru celého parlamentu), že Jirka svůj úkol zvládl na jedničku s hvězdičkou, vysloužil si od nás všech velikou poklonu a pochvalu. Na příští zasedání si už musela předsedkyně Terka toho, kdo povede schůzi, vybírat z většího počtu zájemců.

Svých nových rolí se také úspěšně ujaly naše zapisovatelky Domča s Eliškou. Ono zapsat zápis ze schůze není vůbec žádná legrace a děvčata to zvládla hned na poprvé také na jedničku. Novinářky Barča a Domča měly už také možnost se předvést a opět musím chválit. Musím zmínit i Adélku Laštůvkovou, která má velmi těžký úkol: jako rychlá spojka informovat malou školu. I ona se velmi zlepšuje, takže opět chválím.

S tou pochvalou vlastně ani šetřit nechci. Když jsem se na posledním zasedání ptala zúčastněných, jak se jim v parlamentu pracuje a co se jim líbí a nelíbí, dozvěděla jsem se, že se jim líbí především parta, jaká se sešla, že si rozumí a je tam legrace. Já ještě přidávám, že se sešla parta pracovitá a spolehlivá. Je pravda, že občas nějaké úkoly nesplníme na 100 %, ale teprve se učíme a důležitá pro mě je především snaha a tu vidím. Čeho si na našem seskupení ještě vážím, je ochota pomoci, velcí pomáhají malým, a tak se i ti menší cítí dobře a jsou s námi rádi.

Když jsem do vedení parlamentu šla, měla jsem o jeho fungování nějakou představu. Na té úrovni, na které jsme v současné době, jsme podle mé představy měli být okolo Vánoc. Opravdu jsem nečekala, že budeme mít rozjednané takové množství akcí, že mě někdo v pozici vedoucího zasedání tak brzy a tak kvalitně vystřídá a že budete tak držet při sobě a tak hezky spolupracovat. Mám z Vás velikou radost a na zasedání se mezi Vás vždy těším. Takže do budoucna přeji hodně úspěchů a radosti z vykonané práce.

Petra Gallová 

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com