Homepage

Vánoce pro zvířátka

V adventní čas se třídy (2. C a přípravná třída) rozhodly, že pomohou i někomu, kdo nemá to štěstí a nemůže slavit Vánoce se svými „páníčky“. Navštívili jsme záchytné kotce v Rumburku. Do tohoto zařízení se mohou dostat všechna zvířátka, která ztratí „páníčka“ nebo se o ně vlastní „páníček“ špatně stará. Samozřejmě jsme tam nešli s prázdnou. S sebou jsme měli plné batůžky dobrot pro kočičky a pejsky. Po celý prosinec jsme sbírali a nosili do školy různé dobroty, pamlsky, piškoty apod. Kromě pamlsků děti přinesly i obleček, vodítko a plyšáky na hraní. V útulku nás přivítala paní Michalů, která se o tato opuštěná zvířátka stará. Viděli jsme několik pejsků, které byli v kotcích a někteří se vesele proháněli po dvorku. Také jsme se dozvěděli, kolik zvířátek se v tomto zařízení objeví a jaký je čeká osud. Z více jak 60 % se zvířátka vrátí zpět domů, ale ne všechna mají toto štěstí, a tak jsou nabídnuta k adopci. Nakonec jsme předali obsah svých batůžků a měli jsme radost, že jsme mohli zpestřit vánoční čas těmto opuštěným zvířátkům. Děti si také pohladily kočku, které se to velice líbilo, protože celou dobu spokojeně vrněla. Myslím, že rodiče byli rádi, když se děti vrátily, že nenašli překvapení v podobě pejska nebo kočičky schované tajně v batůžku.

Tento výlet jsme si velice užili, protože počasí nám připravilo nádhernou scenérii v podobě hustého romantického sněžení. Jako bonus si děti nakonec mohly postavit sněhuláka.

                                                             Jana Kvapilová, Jana Vomelová, Eliška Hladíková, Renata Hladíková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com