Homepage

Perníčky ve školním klubu

Ve středu 13.4. jsme s dětmi ze školního klubu uspořádaly v kuchyňce naší základní školy zdobení perníčků.

Akci jsme uskutečnily pod projektem Já občan, který musíme splnit v prvním ročníku. Naše skupina má téma Volný čas bez sklonů k vandalismu - snažíme se dětem ukázat, že svůj volný čas mohou trávit jinak.

Perníčky a polevu jsme si pro děti připravily předem. Udělaly jsme mnoho různých tvarů, aby si každý mohl vybrat, co mu je nejbližší. Dětem se, ale nejvíce líbily perníčky ve tvaru srdce.

Nejprve si děti musely vybrat perníčky a vymyslet, jak si je nazdobí. Některé z dětí vůně perníčku tak omámila, že si perníček stihly sníst ještě dříve než zdobení začalo - naštěstí perníčků bylo dost a tak si děti vybraly jiné. Následně jsme jim rozdaly pytlíčky s polevou a děti mohly začít svá díla.

Děti byly plně zaměstnány a každý perníček byl originální. Nedalo nám to a tak jsme vyhlásily soutěž o nejpovedenější perníček. Děti s motivací ceny perníčky zdobily opravdu soustředěně a pilně.

Když děti své perníčky dozdobily a některé i snědly, tak jsme společně uklidili a pustili si pohádku. Když jsme pak chtěly odměnit nejpovedenější perníček, nemohly jsme se rozhodnout a tak jsme odměnily všechny drobnou sladkostí.

Děkujeme všem dětem a také p. Charouzkové za příjemné a tvořivé odpoledne. Rozhodně to nebyla naše poslední společná akce se školním klubem!

 

                                                                    Gabriela Skopalová a Terezie Paťhová, Gymnázium Rumburk

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com