Homepage

Duben ve školním klubu

V letošním dubnu se nám pranostika o dubnu, ve spojitosti s kamny příliš nepotvrdila, protože letos nám duben přinesl více slunečných dní, nežli těch sychravých. Je pravdou, že počasí leckdy bylo aprílové, ale přesto nám spíše přálo k pobytu na čerstvém vzduchu, kterého jsme si všichni s radostí užívali. Často jsme trávili odpoledne venku a to při procházkách po okolí a již tradičně na hřišti v Budišínské ulici, kde jsme se vedle míčových her a „řádění“ na houpačkách a prolézačkách, naučili i plést věnečky z pampelišek.

 

Při tradičních čtvrtečních odpolední s knihou jsme se seznámili s knížkou „Půďáci ze Staré školy“, jejímž autorem je Milan Valenta. Nejenže jsme si z knihy četli, ale také jsme se snažili o výtvarné ztvárnění.

 

Při výtvarných činnostech jsme se zaměřili na tématiku čarodějnic, ale také jsme vyráběli jmenovky z keramické hmoty.

 

V závěru měsíce jsme byli částečně propojeni s druhým oddělením školní družiny, což nám přineslo možnost zavzpomínat na předešlé roky, kdy řada z nás do družiny chodila. Poslední den měsíce nás čekalo v klubu překvapení, kdy namísto pana vychovatele se nám po celé odpoledne věnovala samotná čarodějnice, se kterou jsme zhotovovali recepty na čarodějné lektvary.

 

Tomáš Rozvoral a děti z ŠK

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com