Homepage

Březen ve školním klubu

Lidová pranostika praví: „Březen, za kamna vlezem“. A jak plyne z této pranostiky, tak letošní březen s ní docela dobře korespondoval. Nám ve školním klubu, to ale vůbec nevadilo, protože jsme se uměli pořádně zaměstnat a zapojit do různých aktivit. Na druhou stranu, nám uplynulý měsíc přinesl i několik příjemně prosluněných dní, kterých jsme využívali zejména k pobytu na čerstvém vzduchu.

V úvodu měsíce, v době jarních prázdnin, jsme se vypravili do děčínské ZOO, o tomto výletě pojednává samostatný článek. Po prázdninách pramenila náplň našich aktivit z událostí, které nadcházely. Byly jimi blížící se Velikonoce a Den Země. Naše výtvarné činnosti byly zaměřené právě tímto směrem – výroba kraslic a různých velikonočních dekorací, zpracování recyklovatelného materiálu, zejména jsme využívali ruličky od toaletního papíru, ze kterého vznikli krásní motýlci, chobotnice a stojánky na tužky. Naše výtvory z recyklovatelného materiálu budou vystaveny v prostorách šluknovského zámku.

Protože nám březen přinesl i několik příjemně slunných a teplých dní, využívali jsme jich k častějším vycházkám do okolí a zalíbení jsme našli na hřišti v Budišínské ulici. Nejenže jsou zde houpačky, ale na hřišti si užíváme spoustu legrace při různých míčových hrách.

Tomáš Rozvoral a děti z ŠK

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com