Homepage

Únor ve školním klubu

Tak máme za sebou první měsíc druhého pololetí tohoto školního roku, kdy žáci nezaháleli ani v našem školním klubu.

Zpočátku měsíce se alespoň na pár dní ujala vlády „paní zima“ a my jsme si mohli užít chvilku na sněhu. Byla to opravdu jen chvilka, protože příznivé počasí, abychom mohli vyrazit za sněhem, aniž bychom se vraceli promáčení a prostydlí, nám přálo pouze jeden den. Ale i tento jsme si v zámeckém parku pěkně užili. Již jsme začali vyrážet na častější procházky. Před každou výpravou se sice snažíme přesvědčit pana vychovatele, abychom zůstali v klubu či v tělocvičně. On je však v tomto směru neoblomný a se slovy: „Venku je krásně, jdeme se nadýchat čerstvého vzduchu a pobýt na sluníčku, beztak doma sedíte jen u televize a počítače.“, si prosadí svou. Musíme však přiznat, že po návratu z procházky je nám fajn.

Při výtvarných činnostech jsme tvořili obrázky s využitím špejlí, kdy konečný výsledek působí jako dřevěná stavení. Tvorba byla již také zaměřena na Velikonoce, které se k nám blíží takřka „mílovými kroky“. V rámci výtvarného kroužku jsme si dodělávali stojánky na tužky z ruliček od toaletního papíru a také vyráběli drobné dekorace na zeď z moduritu a nepálené keramiky.

Děti ze školního klubu a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com