Homepage

Rožanské ledopády

V pondělí 16. února jsme se nechali zlákat slunečným počasím, které přímo vybízelo k vycházce do okolí. Cílem byly ledopády, které se každoročně objevují v lomu zvaném Jablko v Rožanech.

Vypravili jsme se rovnou ze školní jídelny, po dobrém obědě, a zamířili k místu určení. Na rybníčku u bývalého vojenského útvaru směrem na Rožany jsme viděli krásné labutě. Škoda, že jsme neměli s sebou nic, co bychom jim mohli nabídnout k snědku. Poté naše kroky směřovaly po naučné stezce okolo zatopeného lomu, jenž je nazýván Jitrnice k druhému, menšímu lomu, který nese jméno Jablko. Zde jsme mohli obdivovat velké rampouchy, které místy pokrývaly skalnaté stěny lomu. Jelikož letošní zima byla mírná, byly i místní ledopády menšího rozsahu. Po chvíli kochání se přírodní krásou nezbylo nám nic jiného, nežli se vydat zase zpátky.

Protože se nám procházka nakonec moc líbila, i když zpočátku nás nápad pana vychovatele příliš nenadchl, tak jsme se cestou zpět domluvili, že se na toto místo vypravíme znovu. Je tu pěkná příroda a určitě toto místo bude mít svá kouzla v každém ročním období.

Děti ze školního klubu a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com