Homepage

Měsíc listopad v školním klubu

Ani v listopadu jsme v našem školním klubu nezaháleli. Hned v úvodu měsíce proběhlo předání pamětních listů všem, kteří se aktivně zapojili do projektu „Ukliďme svět“ ve spolupráci s místním ČSOP, kdy žáci obdrželi upomínkové předměty a sladkou odměnu. V „dušičkovém období“ jsme navštívili místní hřbitov, kde každý z nás zapálil svíčku, a připomněli si význam dne památky zesnulých.

Od druhé poloviny měsíce, kdy již byla dokončena rekonstrukce školní tělocvičny, trávíme v této každé pondělní odpoledne sportovními aktivitami. V případě příznivého počasí jsme vyráželi na procházky po našem městě. Při jedné takové bylo pro některé z nás velkým překvapením, že i ve Šluknově můžeme pozorovat klokany a pštrosa.

V pátek 21. listopadu jsme společně vyrazili na bowling do místní pizzerie. Pro některé to byl premiérový zážitek, ale nikdo se za své výsledky nemusel stydět. Jak tuto akci hodnotí samotné děti, se dovíte v samostatném příspěvku.

Co se týče výtvarné tvořivosti, tak vedle podzimních tématik jsme se již pustili do vánočních motivů. Některé naše výtvory jsou ke zhlédnutí na výstavě Šluknovského zámku. V současné době zdobíme prostory klubu a chystáme se na Den otevřených dveří, který proběhne 18. prosince, kdy se těšíme na návštěvníky nejen z řad dětí, ale i jejich rodičů a přátel.

Přejeme všem pohodový a poklidný adventní čas.

 

Tomáš Rozvoral a děti ze školního klubu

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com