Homepage

Obrovská zkušenost pro žáky 9. A

V úterý 11. prosince 2018 se žáci devátého ročníku, kteří jsou zapojeni do projektu Příběhy našich sousedů, vydali do Ústí nad Labem, aby zde, dle svých slov, zažili jeden z nejvýraznějších zážitků svého života, který se již nemusí opakovat.

Navštívili totiž sídlo Českého rozhlasu Sever, kde si pod záštitou zkušeného moderátora Petra Berana mohli vyzkoušet roli rozhlasového komentátora. Tohoto úkolu se zhostili na výbornou, což jim potvrdil ve svém hodnocení i pan Beran. Během dvou pracovních hodin tak vznikla tříminutová rozhlasová reportáž o životě paní Krejčíkové, šluknovské pamětnice, se kterou na projektu spolupracujeme. Tato reportáž bude vysílána během roku 2019 na vlnách Českého rozhlasu.

Po náročném nahrávání nás pan Beran vzal do studia, odkud se vysílá živě, ukázal nám newsroom a pověděl nám něco málo o historii překrásné vily z 19. století, kde ČRo Sever sídlí.

Po nahrání reportáže jsme se vydali na strastiplnou cestu do svého domova, která se kvůli nepříznivému počasí a tragické události na trati prodloužila na téměř trojnásobný čas. I přes tyto nesnáze jsme domů  nakonec šťastně dorazili, a zážitek z rozhlasu jistě převládl nad těmito nepříjemnostmi.

Poslední částí projektu bude soutěžní odprezentování výstupů, které proběhne v únoru v Krásné Lípě, kde se náš tým „utká“ s dalšími městy z výběžku zapojenými do projektu. Zúčastněným žákům tedy přeji mnoho sil do závěrečné fáze.

 

Mgr. Martin Vyšohlíd, garant projektu

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com