Homepage

PROSINEC VE ŠD 3

Od začátku měsíce jsme se připravovali na blížící se Vánoce. Začali jsme s vánočním tvořením. Vyráběli jsme čertíky, Mikuláše, kapříky, adventní věnce z látek, vystřihovali jsme různé vánoční motivy na okna a mnoho dalších výrobků. Po přípravě nastal čas vánočně vyzdobit naši družinu.Ozdobili jsme si vánoční stromek. Pouštěli jsme si vánoční koledy, pálili jsme „Františka“ a povídali jsme si při rozsvíceném adventním věnci o zvycích a tradicích. Nadšeně jsme uvítali vánoční výzdobu ve Šluknově

Čas jsme netrávili jen v družině, chodili jsme do zámeckého parku se trošku odreagovat. Využili jsme napadaného sněhu - stavěli jsme sněhuláky a bobovali jsme.

I k nám do ŠD zavítal trošku předčasně Ježíšek. A to bylo radosti, největší odměnou byla rozzářené očka dětí. Ježíšek nám toho nadělil mnoho nového - společenské hry, stavebnice, lega, tempery, puzzle...

Po prohlédnutí a vyzkoušení dárků jsme ochutnali dobroty, popovídali jsme si a i zatančili... Vánočně naladěni jsme se rozešli na prázdniny do svých domovů.

Velké poděkování patří rodičům za připravené občerstvení pro děti na vánoční besídku.

Děti a vychovatelka ze ŠD3

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com