Homepage

Malí umělci v akci

To, že jsou mnozí šluknovští žáci šikovní v různých školních oblastech, už víme. Někdo je šikovný na matematiku, jiný vyniká v tělesné výchově. Některé dívky po škole navštěvují aerobik, chlapci se věnují fotbalu. Je zde ale také skupinka žáků, která se ve volném čase věnuje divadlu. Pilně zkouší pohádky, pak je čeká zkouška generální a nakonec vystoupení před publikem. Poslední pohádka se jmenovala Kašpárek a zloději. Jak už název napovídá, setkali jsme se zde s partičkou zlodějíčků, ale také se spoustou písniček a hlavně s „kladnými hrdiny“, kteří úspěšně veškeré zlo příběhu potlačili.

Vystoupení všech dětí mě dojímá, pohled na malé spokojené diváky v hledišti také. Za krásným výsledkem je ale schovaná spousta práce, pod kterou je podepsána paní Květoslava Vidimská. Ta tráví s dětmi nejvíce času a všechny pohádky jsou v její režii. Další neméně důležitou osobou je paní Helena Ansorgová. Oběma dámám a dalším členům loutkářského souboru patří veliký dík a obdiv.

Petra Gallová

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com